فراخوانفراخوان اینفوگرافیکفراخوان طراحی پوسترفراخوان گرافیک

جشنواره هنری سپیدجامگان، تیمارگران عشق برگزار می‌شود

جشنواره هنری سپیدجامگان، تیمارگران عشق برگزار می‌شود لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=12102 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام :  @AsarArtAtelier 👆
جشنواره هنری سپیدجامگان، تیمارگران عشق برگزار می‌شود | جشنواره هنری سپیدجامگان، تیمارگران عشق با هدف تجلیل و قدردانی از جامعه پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی مقابله با ویروس کرونا از سوی نمایندگی کمیته ملی کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار می‌شود.

جشنواره هنری سپیدجامگان، تیمارگران عشق برگزار می‌شود | به گزارش مجله اثرهنری به نقل از روابط عمومی نمایندگی کمیسیون ملی یونسکو ایران، این کمیته در راستای جان‌فشانی و ایثار جامعه بزرگ پزشکی و پرستاری کشور که در این روزهای سخت جلوه‌های بی‌نظیری از  فتوت و جوانمردی  را  برای نجات هم‌وطنان از هجوم اهریمن گون کرونا در طبق اخلاص و پاکی نهاده‌اند، در نظر دارد، جشنواره گرافیک سپیدجامگان، تیمارگران عشق را با هدف پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاکی برگزار کند.

بر این اساس از همه اساتید، هنرمندان و دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر  دعوت می‌نماید در این جشنواره مشارکت کنند.

کمیسیون ملی یونسکو با الهام از این سخن  جاودان مولانا جلال الدین طبیبان الاهیم ز کس مزد نخواهیم؛ آثار دریافتی را توسط داوران معتبر بررسی و آثار برندگان را در قالب کتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی‌درنگ ‌با هدف تقویت روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد کرد.

همچنین با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از کشور، پیام هنرمندان متعهد ایرانی را در پاسداشت خدمات عاشقانه سپید جامگان: تیمارگران عشق در سطح جهانی انعکاس خواهد داد.

امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج‌گزاری کوچکی به مقام بلند فرشتگان پاکی و نور باشد.

این جشنواره در دو بخش طراحی پوستر و طراحی اینفوگرافی برگزاری خواهد شد.

در بخش طراحی پوستر؛ هنرمندان می‌توانند ایده‌های خود را برای تجلیل از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در قالب پوسترهایی در ابعاد ۵۰ در۷۰ سانتی‌متر ارایه کنند.

همچنین در بخش طراحی اینفوگرافی؛ هنرمندان می‌توانند هشدارها، توصیه‌های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا را در قالب اینفوگرافی در ابعاد  ۵۰در ۷۰ سانتی‌متر ارایه کنند.

 شرایط شرکت هنرمندان در این جشنواره عبارت است از:

طراحان گرافیک و دانشجویان بدون محدودیت سنی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

هنرمندان و اساتید پیشکسوت می‌توانند در بخش خارج از مسابقه شرکت کنند.

از هر شرکت‌کننده حداکثر سه اثر در هر بخش برای داوری پذیرفته می‌شود.

اصالت و اعتبار آثار ارسالی بر عهده شرکت‌کنندگان است و در صورت کپی و برداشت غیر قانونی از آثار سایر دیگران، مسئولیت آن بر عهده طراح خواهد بود.

شرکت کنندگان باید فایل آثار را با فرمت pdf یا jpeg در ابعاد ۵۰ در۷۰ سانتی متر و با کیفیت ۳۰۰dpi در وقت مقرر و از طریق نشانی ایمیل irartsfestival@gmail.com  به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره با توجه به سیاست و اهداف آن می‌تواند آثار را با ذکر نام طراح در کتاب جشنواره، رسانه‌های مجازی خود، و بروشورها و کاتالوگ‌های کمیته ملی یونسکو منتشر کند.

بنابر اعلام دبیرخانه این رویداد؛‌ مهلت ارسال آثار ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ و اعلام نتایج داوری ۲۵ فروردین خواهد بود.

همچنین نمایشگاه اصلی و نمایشگاه‌های مجازی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و آیین اختتامیه و اعطای جوایز نیز در همین تاریخ برگزار می شود.

این جشنواره را حجت‌الله ایوبی در مقام رییس؛ بابک برزویه در مقام دبیر و بهنام زنگی در مقام رییس هیات داوران همراهی می کنند و طبق اعلام داواران این رویداد از بین اساتیدی چون میترا معنوی‌راد، استاد قباد شیوا، بهنام زنگی، علی وزیریان، زهرا مسعودی امین، نظام‌الدین امامی‌فر، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد و مهدی محمدی انتخاب خواهند شد.

به آثار برگزیده هر بخش جوایزی به شرح زیر تعلق می‌گیرد:

نفرات اول هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال (مجموعه ۶۰ میلیون ریال)

نفرات دوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال (مجموعه ۴۰ میلیون ریال)

نفرات سوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال (مجموعه ۲۰ میلیون ریال)

به آثار راه یافته به جشنواره گواهی شرکت و یک نسخه از کتاب مجموعه آثار جشنواره اعطا می‌شود.

بازدیدها: ۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا