اطلاع‌رسانی

نمایشگاه هایی که از جمعه (۲۹ تیر) افتتاح شده‌اند

به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، گالری گردی آخرین جمعه تیر آنطور که باید پررونق نیست و نسبت به هفته قبل با کاهش نسبی در تعداد افتتاحیه نمایشگاه های تجسمی روبه شده و روند مثبت برپایی نمایشگاه های هنری در هفته های گذشته قطع شده است.

در این جمعه گالری داران تهرانی با ۲۶ نمایشگاه به استقبال علاقه مندان به هنر می روند و برپایی ۵۱ نمایشگاهی که از هفته های پیشین همچنان برپا هستند این فرصت را در اختیار دوستداران هنرهای تجسمی قرار می دهد تا بتوانند در پایان هفته گشت و گذاری فرهنگی داشته باشند.

وضعیت تنوع گونه های هنری همچون هفته های گذشته قابل قبول نیست و آثار ارائه شده تنها شامل قالب های نقاشی، میکس مدیا، خوشنویسی، مجسمه و عکس هستند.

حال به مرور جزییات نمایشگاه هایی که این جمعه (۲۹ تیر) افتتاح می شوند، می پردازیم.

آرت سنتر (باغ): نمایشگاه آثار مهرداد صدری با عنوان «تخیل واقعیت» ۲۹ تیر تا ۹ مرداد در باغ انجمن خوشنویسان برگزار می شود.

خانه فرهنگ وهنر گویا: نمایشگاه خوشنویسی جعفر آذری که آثارش را با گوش دادن به قطعات موسیقایی که همایون شجریان خوانده خلق کرده است، روز جمعه ۲۹ تیر افتتاح می شود. در این نمایشگاه که «موج سودا» نام دارد ۳۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق ارائه می شود.

گالری اعتماد باغ نگارستان: آثار اولین سالانه طراحی نوجوان ۲۹ تیر تا ۱۳ مرداد به نمایش درمی آید.

گالری افرند: نمایشگاه فروش سالانه این گالری با عنوان «امرداد» ۲۹ تیر تا ۲۶ مرداد برگزار می شود. در این نمایشگاه آثاری از فریدون آو، شیدا آذری، هانیبال الخاص، احمد امین نظر، هوشنگ مهر اردلان، آرمان استپانیان، سعید انصافی، پروانه اعتمادی، سیمون آیوازیان، علیرضا آدم بکان، مرضیه آشیان، محسن احتشامی، تارا آزرم به نمایش و فروش گذاشته می شود.

خانه هنرمندان : نمایشگاه عکس محمد برزگر از بیماران پروانه ای ۲۹ تیر تا سوم مرداد در گالری نامی برگزار می شود.

گالری امکان : نمایشگاه گروهی «لبه» ۲۹ تیر تا ۱۹ مرداد میزبان علاقه مندان به هنر است.

گالری ایده : نمایشگاه عکس ژیلا دژم با عنوان «زبانی در بی زبانی» ۲۹ تیرتا چهارم مرداد برگزار می شود.

گالری کاما: نمایشگاه نقاشی مهدی پازوکی ۲۹ تیر تا ۹ مرداد برگزار می شود.

گالری گلستان: نمایشگاه عکس آرمان گلستانه ۲۹ تیر تا سوم مرداد برگزار می شود.

گالری محسن: نمایشگاه آثار آریا تابنده پور با نام «اختلال، اعوجاج، ارتباط» ۲۹ تیر تا ۱۷ مرداد برگزار می شود.

گالری آیریک: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «آینه مهر» ۲۹ تیر تا چهارم مرداد برگزار می شود. سمانه محتشمی، محمد صادق نیک نهاد، شیما حق دوست، رضا رشیدپور، سروناز ایزدی، شکوفه عیسی نژاد، طاهره صابری نژاد، نیلوفر جولای، امید آبرون، سمیه ایام، آرزو ایمانی، فریبا فلاحیان، لیلا کیکاوسی، فرزانه نیک قدیمیان،مهسا زائری، علیرضا رضاپور، آزاده ابولحسنی، پریسا آقاکریمی، مریم ژوبین، شاه پری بهرامی، مینا طاهری نژاد هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه هستند.

گالری پروژه های آران : نمایشگاه مجسمه های شقایق احمدیان، فرزاد شکاری و پریسا تقی پور با نام «سه تن» ۲۹ تیر تا ۱۵ مرداد برپا می شود. 

گالری زمرد: نمایشگاه گروهی نقاشی «ناتورالیته» ۲۸ تیر تا سوم مرداد میزبان هنردوستان خواهد بود.

گالری سایه: نمایشگاه گروهی عکس و اینستالیشن «کجواج ها» ۲۹ تیر تا سوم مرداد برقرار است.

گالری سلام: نمایشگاه نگاهی بر هنرمندان، آثار و اسناد رادیو ملی ایران ۲۹ تیر تا اول مرداد برگزار می شود. در این نمایشگاه از امین الله رشیدی خواننده پیشکسوت نیز تقدیر خواهد شد.

گالری سیحون: نمایشگاه طراحی مجتبی یدالهی ۲۹ تیر تا ۱۰ مرداد برپا خواهد شد.

گالری شکوه: نمایشگاه نقاشی دلارام قائمی با نام «طنین صلح» ۲۹ تیر تا سوم مرداد برگزار می شود.

گالری شلمان: نمایشگاه نقاشی آیسن محمد با عنوان «پس از خاکستریها» ۲۹ تیر تا سوم مرداد میزبان هنرمندان خواهد بود.

گالری شمیده: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «آهنگ های طبیعت درون۲» ۲۹ تیر تا ۳ مرداد بر پا می شود. در این نمایشگاه آثاری از مونا احمدی، غزل جهانگیر امینی، محدثه حاجی ده آبادی، درسا حسین خانی، عباس حمید سمیعی، رویا زرگر، ندا سینه سپهر، آناهیتا شمیده، محبوبه علیزاده، ویدا کلانتری، لیلا گازر، نوشین مهرورز، شقایق وفایی اصلاحی، سیاوش نیرمی و آلاله همایون به نمایش در می آید.

گالری شیث: نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی ۲۹ تیر تا سوم مرداد برگزار می شود.

فرهنگسرای گلستان: نمایشگاه میکس مدیا لیدا محمدیان ۳۰ تیر تا چهارم مرداد برگزار می شود.

فرهنگسرای نیاوران: نمایشگاه نقاشیخط لیلا موسوی ۲۹ تیر تا ششم مرداد در گالری شماره دو برپاست.

گالری نگر: نمایشگاه عکس «چهارگوشه ایران» با آثاری از تیلا نعمت الهی ۲۹ تیر تا سوم مرداد برگزارمی شود.

گالری ثالث: نمایشگاه نقاشیخط «زد همه اهتمالات» ۲۹ تیر تا ۹ مرداد برگزار می شود.

گالری شهر کتاب فرشته: بهرام باجلان که پیشینه فعالیت در حوزه موسیقی دارد، عکس هایش با موضوع طبیعت را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه ۲۹ تیر ماه ساعت ۱۶ در گالری شهر کتاب فرشته برگزار می شود. این نمایشگاه تا ۱۲ مرداد دایر است.

گالری طراحان آزاد: نمایشگاه آثار طراحی و مجسمه پریا صحیحی با عنوان «خود» از ۲۹ تیر تا سوم مرداد میزبان علاقه مندان خواهد بود.

Views: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا