اخباراخبار هنرهای تجسمی

عکاس ایرانی فاتح جایزه «فایر کرکر»

عکاس ایرانی فاتح جایزه «فایر کرکر» لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=17716 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆

عکاس ایرانی فاتح جایزه «فایر کرکر» | جایزه “فایر کرکر ۲۰۲۰” به عکس‌های پریسا امین‌الهی از تهران تعلق گرفت.

به گزارش مجله اثرهنری به نقل از هنرآنلاین: پریسا امین‌الهی با مجموعه عکس “دفتر خاطرات تهران” برنده جایزه Firecracker 2020 شد. او این پروژه را در حدود هشت سال پیش با عکس گرفتن از زندگی روزمره مادرش آغاز کرد. امین‌الهی در این آثار با اضافه کردن رنگ‌های سیاه‌وسفید بر روی عکس چاپ شده، تصاویر متفاوت و پر احساسی را به وجود آورده است که ترکیبی از عکاسی و نقاشی هستند و فضایی سورئال را به وجود می‌آورند.

پریسا امین‌الهی فیلم‌ساز، عکاس و نقاش ایرانی است که در آثار خود طیفی از مضامین مختلف مانند آوارگی، میهن، خانواده و خاطرات کودکی را مورد توجه قرار می‌دهد. آثار او پیش از این در گالری آتبین و چند نمایشگاه گروهی به نمایش درآمده است.

Firecracker یک جایزه سالانه عکاسی است که از سال ۲۰۱۲ برای تکمیل یک پروژه مستند به عکاسان زن تعلق می‌گیرد. برگزارکنندگان این مسابقه عقیده دارند با وجود تعداد زیاد زنان توانمندی که با رسانه‌های عکاسی کار می‌کنند، این هنر-صنعت همچنان تحت سلطه مردان است. فایر کرکر از طریق مجموعه‌ای از متخصصان صنعت عکاسی، افراد برجسته این حوزه را شناسایی می‌کند و همچنین با برگزاری رویدادهای منظم در فضای آنلاین، مانند نمایشگاه‌های ماهانه، به معرفی عکاسان زن می‌پردازد.

بازدیدها: ۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا