اخباراخبار هنرهای تجسمی

هنرمندان فلسطینی از بنکسی نقاش معروف قدردانی کردند

هنرمندان فلسطینی از بنکسی نقاش معروف قدردانی کردند لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=18596 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆

هنرمندان فلسطینی از بنکسی نقاش معروف قدردانی کردند | عکس‌هایی از ۲۰ اثر هنری «بنکسی» در فلسطین در مرکز شهر «بیت‌لحم» برای قدردانی از کمک‌های این هنرمند در رونق بخشیدن به گردشگری این شهر، به نمایش گذاشته شد.

به گزارش مجله اثرهنری ایسنا و به نقل از گاردین، عکاسان فلسطینی در قالب نمایشگاهی غیرمنتظره تصاویری از آثار هنری «بنکسی» هنرمند ناشناش و پرآوازه بریتانیایی را در میدان المهد شهر بیت‌لحم به نمایش گذاشتند.

همزمان با این رویداد هنرمندانی در غزه نیز با استفاده از تخته‌های چوب عبارت “بنکسی متشکریم” را روی ساحل به نمایش گذاشتند. چهار اثر هنری «بنکسی» در غزه قرار دارد.

روز پنجشنبه، «یمن العابد» از برگزار کنندگان این نمایشگاه عکس در یک پیام ویدیویی به بنکسی اعلام کرد :« بنکسی همیشه ما را غافلگیر می‌کند و امروز من می‌خواستم او را غافلگیر کنم.»

برگزارکننده این نمایشگاه بیان کرد :« هدف از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن قدردانی ما از حمایت‌های او بوده است.»

ماه گذشته، «بنکسی» سه تابلو نقاشی را به قیمت ۲.۲ میلیون پوند در حراجی به فروش رساند و سود حاصل از آن را به بیمارستانی در بیت‌لحم اختصاص داد.

یک راننده تاکسی که از نمایشگاه عکس آثار بنکسی بازدید کرده بود معتقد است حضور آثار بنکسی به رونق گردشگری در بیت‌لحم کمک کرده است.

حدود ۳۰۰ نفر از نمایشگاه بازدید کردند. با وجود شیوع ویروس کرونا و نبود گردشگران، تقریبا همه بازدیدکنندگان این نمایشگاه از مردم شهر بودند.

به هر یک از بازدیدکنندگان هنگام ورود به نمایشگاه ماسکی که تصویری از یکی آز آثار بنکسی بر روی آن چاپ شده بود، ارائه شد.

به گفته «العباد» در طول بحران ویروس کرونا آمار گردشگران بیت‌لحم بسیار کاهش یافته است.

برگزارکننده این نمایشگاه بیان کرد :«این شهر متکی به گردشگری است. با تعطیل شدن هتل‌ها، فروشگاه‌های سوغاتی، بسیاری از رستوران‌ها، کمپانی‌های مسافرتی، افراد بسیاری اکنون شغل خود را از دست داده‌اند. ما منتظر بازگشت گردشگران هستیم.»

از نخستین باری که یکی از آثار بنکسی در فلسطین دیده شده است، پانزده سال گذشته است و بنکسی به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری این شهر تبدیل شده است.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

بازدیدها: ۱۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا