اخباراخبار گالری‌های هنری

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد

نقاشی به سرقت‌ رفته پیکاسو بعد از 9 سال پیدا شد لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=25042 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆

دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد | «سر یک زن»، هدیه پیکاسو به گالری ملی یونان، در سال ۲۰۱۲ به سرقت رفته بود بعد از ۹ سال در آتن کشف شد.

به گزارش مجله اثرهنری پیکاسو در سال ۱۹۳۹ اثری با نام «سر یکی زن» را خلق کرد و در سال ۱۹۴۹ به جهت ستایش مقاومت مردم یونان در برابر ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، به گالری ملی یونان هدیه داد. اما در جریان سرقت آثار هنری گالری ملی یونان در سال ۲۰۱۲ به همراه اثر «آسیاب» اثر پیت موندریان (۱۹۰۵)؛ نقاش معروف هلندی به سرقت رفت.

این سرقت در ۷ دقیقه و با گمراه کردن نیروهای امنیتی توسط به صدا درآوردن بی‌مورد آژیر خطر و غیر فعال شدن آن توسط نیروهای امنیتی، اقدام به سرقت کردند. هر چند سارقان برای راحتی کار آثار را از قاب خارج کرده بودند ولی با آگاهی نیروهای امنیتی، نتوانستند آثار بیشتری را سرقت کنند.

دو اثر «آسیاب» (پیت موندریان) و «سر یک زن» (پیکاسن) را در یکی از گذرگاه‌های مناطق اطراف آتن پیدا و یک شهروند یونانی را هم بازداشت کرده است.

نقاشی به سرقت‌ رفته پیکاسو بعد از 9 سال پیدا شد لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=25042 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام : t.me/AsarArtMagazine 👆
دو نقاشی به سرقت‌ رفته بعد از ۹ سال پیدا شد

بازدیدها: ۳

منبع
هنر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا