اخبار هنرهای تجسمیاطلاع‌رسانیفراخوان نقاشیمعرفی هنرمند

نکوداشت مسعود عربشاهی در سالن ایران فرهنگستان هنر

نکوداشت مسعود عربشاهی در سالن ایران فرهنگستان هنر لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=9046 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام :  @AsarArtAtelier 👆
مراسم نکوداشت مسعود عربشاهی روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ با حضور هنرمندان در سالن ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نکوداشت مسعود عربشاهی در سالن ایران فرهنگستان هنر | به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، انجمن نقاشان ایران با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی‌صبا، به مناسبت چهلمین روز درگذشت مسعود عربشاهی، مراسم نکوداشتی با حضور و سخنرانی هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری را در روز ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ در سالن ایران فرهنگستان هنر، واقع در خیابان ولیعصر‌( عج‌) نرسیده به خیابان طالقانی ،ورودی شرقی فرهنگستان هنر برگزار می‌کند.

همچنین تعدادی از آثار این هنرمند از روز ۱۲ تا ۱۸ آبان‌ماه در گالری استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا به نمایش در می‌آید.

مسعود عربشاهی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، متولد ۱۹ شهریور ۱۳۱۴ تهران بود.وی از هنرستان هنرهای زیبای تهران(۱۳۳۸)وهنرکده هنرهای تزیینی فارغ‌التحصیل شد (۱۳۴۸). عربشاهی در عرصه تزیینات معماری نیز فعالیت داشت و در طرح‌های خود از میراث هنری خاور نزدیک باستان مایه می‌گرفت و در فعالیت‌های خلاقه خود به نقشمایه‌های تزیینی بابلی،آشوری و پارسی روی می‌آورد و در تجارب تجسمی این عناصر را در طرح‌های سه بعدی عظیم نیز با مهارت به کارمی‌گرفت . وی در روز ۲۵ شهریور ماه ۹۸ بر اثر عارضه قلبی ـ ریوی در تهران درگذشت.

بازدیدها: ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا