اخبار هنرهای تجسمیهنرهای تجسمی

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع هنرهای تجسمی

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع هنرهای تجسمی لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=9745 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام :  @AsarArtAtelier 👆
مدیرکل هنرهای تجسمی گفت در تدوین سند هنرهای تجسمی لازم است نگاه جامعی به مسائل این بخش داشته باشیم و به تحولات هنری نیز توجه کنیم.

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع هنرهای تجسمی | به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از هنرآنلاین، جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضای کمیسیون و مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند موسیقی و سند سینما در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با نظر کارشناسان و هنرمندان و بخش‌های تخصصی وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی تدوین و نهایی شد و در انتظار بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

ایمانی خوشخو ادامه داد: کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مرحله به حوزه هنرهای تجسمی می‌پردازد و جلساتی را با محوریت گفت‌وگو درباره هنرهای تجسمی برگزار می‌کند و پس‌ازاین جلسات مقدماتی کارگروهی برای تدوین پیش‌نویس سند هنرهای تجسمی کشور تعیین می‌شود که همه نیازهای مسائل و جنبه‌های هنرهای تجسمی در آن دیده شود.

هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی نیز در این جلسه با اشاره به گستردگی و تنوع هنرهای تجسمی گزارشی از هنرهای تجسمی در زمینه‌های آموزشی، نگارخانه‌ها، حراج آثار هنری و… ارائه کرد و گفت: هنرهای تجسمی ما ظرفیت‌های فراوانی دارد که در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه است اما هنوز کار جدی برای معرفی هنر ایران در عرصه بین‌المللی انجام نشده است. در تدوین سند هنرهای تجسمی لازم است نگاه جامعی به مسائل هنرهای تجسمی داشته باشیم و تحولات هنری نیز مورد توجه قرار گیرد.

حسین عصمتی هنرمند نگارگر نیز که به نمایندگی از حوزه هنری در این جلسه حضور داشت مطالبی را درباره مسائل هنرهای تجسمی بیان کرد.

در ادامه جلسه اعضای کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات و پیشنهادهایی را درباره حوزه هنرهای تجسمی بیان کردند و مقرر شد در جلسات بعدی کمیسیون با موضوع هنرهای تجسمی از چند هنرمند برای ارائه نظرات و پیشنهادات دعوت شود.

بازدیدها: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا