اطلاع‌رسانیفراخوان گرافیکفراخوان نقاشیمعرفی هنرمند

آیین سپاس محمد بهرامی در ارسباران برگزار می‌شود

آیین سپاس محمد بهرامی در ارسباران برگزار می‌شود | سایت : AsarArt.ir/Atelier | کانال رسمی باشگاه‌های تخصصی اثرهنری(آتلیه اثرهنری) ـ @AsarArtAtelier
آیین سپاس محمد بهرامی در ارسباران برگزار می‌شود | آیین سپاس “استاد محمد بهرامی” از پیشگامان نقاشی وگرافیک به پاس یک عمر فعالیت هنری به همراه افتتاح نمایشگاهی از آثار استاد پنج شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۸ باحضور جمع کثیری از استادان گرافیک و نقاشی در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از هنرآنلاین، نمایشگاهی با آثار “استاد محمد بهرامی” در این برنامه افتتاح می‌شود. تمبر یادبود “استاد محمد بهرامی” با حضور استادان آیدین آغداشلو، رضا بانگیز، قبادشیوا ، علی اکبرصادقی، حسین محجوبی، مجید بلوچ، عباس مشهدی زاده، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کورش قاضی مراد، جمشید حقیقت شناس، سیروس آقاخانی در این برنامه رونمایی می‌شود.

محمد بهرامی متولد سال ۱۳۰۵ است. وی طراح گرافیک، نقاش و نگارگر از پایه‌گذاران گرافیک نوین ایران است و در صنایع مستظرفه نزد استادان نقاشی ملی و سنتی ایران به فراگیری این هنر پرداخت و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. او دوره عکاسی را در انستیتو عکاسی نیویورک با درجه ممتاز به پایان رساند.

 بهرامی سال ۱۳۲۵ نخستین آتلیه خود را به نام “آرک” از نخستین آتلیه‌های گرافیک ایران را با همکاری شاگردش جواد هاتف در خیابان لاله‌زار تاسیس کرد و بسیاری از استادان گرافیک و هنرهای تجسمی از جمله مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو ، محمد احصایی، علی اکبر صادقی ، پرویز کلانتری ، ‌محمد تجویدی ، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری ، حسین اسلامیان ، محمد علی زاویه ، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری در این آتلیه با او همکاری داشتند.

محمد بهرامی سالهاست به تالیف کتاب “تاریخ هنر ایران” مشغول است و بدین منظور چند کتاب دیگر را نیز ترجمه کرده است. وی همچنین با تصویرسازی و نگارگری شاهنامه مجموعه نفیسی را به چاپ ‌رسانده است که دسامبرسال ۱۹۷۲ برابر با آذر ۱۳۵۱  از سوی بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش درآمد.

همچنین نمایشگاه آثار استاد بهرامی تا ۲۸ مرداد در گالری شماره یک ارسباران برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا