اخباراخبار هنرهای تجسمی

وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود

وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=12944 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام :  @AsarArtAtelier 👆
وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود | این روزها مایع  ضدعفونی کننده و  ماسک به سوژه نقاشی‌های  دیواری «داکار» پایتخت «سنگال» تبدیل شده‌اند.

وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود | به گزارش مجله اثرهنری به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، یکی از این نقاشی‌های دیواری که ۱۰ متر طول دارد، اثر گروه هنرمندان گرافیتی به نام  «RBS CREW» است که قوطی‌های رنگ خود را وقف سلامت عمومی کرده‌اند.

عبارت «همه علیه کووید ۱۹» با حروف بزرگ زرد و سیاه در بخشی از این نقاشی دیواری نوشته شده است.

«یک تشکر بزرگ از کادر پزشکی» عبارت دیگری است که بر روی دیوار یکی از دبیرستان‌های «داکار» نقش بسته است.

وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=12944 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام : @AsarArtAtelier 👆

سرپرست این گروه گرافیتی می‌گوید:«ما به عنوان شهروندان سنگالی، یک وظیفه و یک مسوولیت برای بالا بردن آگاهی مردم بر عهده داریم. از آنجایی که اکثریت جمعیت فاقد سواد خواندن و نوشتن هستند، ما هنرمندان از طریق تصاویر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم.»

تا روز جمعه ۱۱۹ مورد ابتلا به ویروس «کرونا» در «سنگال» گزارش شده است. تا این تاریخ هیچ مورد مرگی در اثر ابتلا به این ویروس در این کشور به ثبت نرسیده است.

آمار ارائه شده از میزان مبتلایان به این ویروس نسبت به بخش‌هایی از  آسیا و اروپا کمتر است اما «سازمان جهانی سلامت» هشدار داده اقدامات پشیگیرانه قاره آفریقا رضایت بخش نیست.

سرپرست این گروه گرافیتی معتقد است همین نکته اهمیت تبلیغ اقدامات پیشگیرانه و از بین بردن اطلاعات نادرست درباره این ویروس از جمله شایعه‌ای که فقط افراد سفید پوست به این ویروس مبتلا می‌شوند را بالاتر برده است.

وقتی «کرونا» سوژه نقاشی دیواری می‌شود لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=12944 👇 سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier تلگرام : @AsarArtAtelier 👆

نقاشی‌های دیواری دیگری نیز در سایر نقاط «داکار»، افرادی را در حالی که دستان خود را با آب و صابون می‌شویند و به سمت آرنجشان عطسه می‌کنند، به تصویر می‌کشد.

طی یک دهه اخیر، «داکار» هر ساله میزبان فستیوال «Festigraff» بوده که به عنوان مهم‌ترین فستیوال هنر گرافیتی آفریقا شناخته می‌شود و هنرمندان بسیاری را از سراسر جهان به این نقطه جذب می‌کند.

بازدیدها: ۲

فرهاد عباسپور نمین

طراح گرافیک، عضو گروه مدیریتی مجموعه اثرهنری، طراح گرافیک و مدیرهنری مجموعه اثرهنری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مجموعه اثرهنری ـ «اثرگذارتر باشید»

در کانال تلگرام مجله اثرهنری عضو شوید.

JOIN CHANNEL CLOSE