اخبار هنرهای تجسمیاطلاع‌رسانیفراخوان گرافیکفراخوان نقاشیمعرفی هنرمند

تجلیل از نیم‌ قرن زندگی و تلاش هنرمندانه استاد جلال شباهنگی

تجلیل از نیم‌ قرن زندگی و تلاش هنرمندانه استاد جلال شباهنگی | لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=4105 | کانال رسمی باشگاه‌های تخصصی اثرهنری(آتلیه اثرهنری) ـ @AsarArtAtelier
تجلیل از نیم‌ قرن زندگی و تلاش هنرمندانه استاد جلال شباهنگی | معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر، هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه مروری بر آثار استاد جلال شباهنگی، از نیم قرن زندگی و تلاش هنرمندانه او تجلیل می‌کند.

تجلیل از نیم‌ قرن زندگی و تلاش هنرمندانه استاد جلال شباهنگی | به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از هنرآنلاین، در راستای تجلیل از مقام هنری چهره های برجسته و بنام، از هنرمند بزرگ، جلال شباهنگی، نقاش، گرافیست و مجسمه‌ساز، تقدیر می‌شود.

جلال شباهنگی متولد سال ۱۳۱۹ در تهران و فارغ‌التحصیل دانشگاه “سن خوزه” ایالت کالیفرنیاست و دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی گرافیک و نقاشی معاصر و کارشناس تبلیغات گرافیکی از این دانشگاه است.

وی عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و هم‌اکنون عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر است. او در کنار تدریس در دانشگاه‌های شاهد، شریعتی، سوره و…، به ساخت احجام شیشه‌‌ای در ایران و مورانو ایتالیا پرداخته است. حاصل کارهای او مجموعه‌ای ویژه در حوزه حجم‌سازی به حساب میآید. جلال شباهنگی در آثارش تلاش دارد تا ثابت کند که در هنر مرزهایی وجود دارد که در آن مرزها هنر به سایر علوم نزدیک می‌شود.

بزرگداشت جلال شباهنگی در دی‌ماه سال ‌جاری در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

Visits: 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا