پژوهشفراخوانفراخوان مقاله

فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران»

فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=21450 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆

فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» | پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ‌ملی “تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران” خبر داد.

به گزارش مجله اثرهنری به نقل از هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش ملی “تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران” به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه­‌های ظهور جریان­‌ها و روش­‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه­‌های نقد هنر برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.

‌پژوهشگران می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی چون: “سابقه نقدنگاری هنر و ادبیات در متون کهن ایرانی (متن­‌پژوهشی)”، “خاستگاه‌ها و زمینه­‌های شکل­‌گیری نقد هنر در ایران معاصر”، “گفتمان‌های مسلط در حوزه نقد هنر در ایران”، “نسبت تاریخ‌نگاری هنر و نقد هنر در ایران”، “شناخت جریان­‌ها و رویکردهای نقد جدید هنر در ایران”، “سیر تحول روش­‌های نقد هنر در ایران”، “تأثیر تحولات تاریخی و اجتماعی بر نقد هنر در ایران”، “آسیب‌شناسی ترجمه متون غربی در حوزه نقد هنر”، “مناسبات نقد هنری و ادبیات در ایران”، “اهمیت جایگاه نقد هنر در نشریات تخصصی هنر”، “نسبت نقد و طنز در هنر و ادبیات ایران”، “آسیب‌شناسی آموزش نقد هنر در دانشگاه­‌ها و مؤسسات پژوهشی”، “نسبت نقد هنر با تفسیر و تأویل در هنرهای سنتی ایران” به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را حداکثر تا ۳۰ دی‌ ۱۳۹۹، به نشانی رایانامه genealogy@aria.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا ۳۱ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

تاریخ برگزاری فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران»، روزهای ۲۶ و ۲۷ مهر ۱۴۰۰ خواهد بود. مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه هم‌اندیشی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۲ـ۶۶۹۵۶۱۹۰ تماس بگیرند. این دبیرخانه همچنین، به‌منظور بالا بردن سطح کیفی اطلاع‌رسانی، وب‌گاهی را به نشانی genealogy.honar.ac.ir در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد. وب سایت این همایش در دست طراحی است و به زودی نشانی آن در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

Views: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا