اخباراخبار هنرهای تجسمی

سه بانوی عکاس ایرانی در لیست پیشگامان زنان عکاس ۲۰۲۰ جهان

سه بانوی عکاس ایرانی در لیست پیشگامان زنان عکاس 2020 جهان لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=22309👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆

سه بانوی عکاس ایرانی در لیست پیشگامان زنان عکاس ۲۰۲۰ جهان | سه عکاس زن ایرانی در میان پنجاه نام جدیدی که به فهرست “صد قهرمان زن” اضافه شده‌اند، حضور دارند.

به گزارش مجله اثرهنری سه عکاس زن ایرانی به لیست پیشگامان زنان عکاس جهان در سال ۲۰۲۰  اضافه شدند. شادی قدیریان، آزاده اخلاقی و فاطمه  بهبودی عکاسانی هستند که در میان پنجاه نام جدیدی که به فهرست “صد قهرمان زن” (Hundred Heroines) اضافه شده‌اند، حضور دارند. در سال‌های گذشته نیز هنرمندانی مانند گوهر دشتی، نیوشا توکلیان، شیرین نشاط و میترا تبریزیان سه بانوی عکاس ایرانی در لیست پیشگامان زنان عکاس ۲۰۲۰ جهان که در این فهرست قرار گرفته بودند.

Hundred Heroines  در سال ۲۰۱۸  به مناسبت صدسالگی حق رأی دادن زنان در انگلیس، توسط خانم دل بارت، نایب‌رئیس انجمن عکاسی سلطنتی، بنیان گذاشته شد. او “صد قهرمان” را بنا نهاد تا آگاهی عمومی را در مورد سهمی که زنان عکاس در سطح جهانی برای رسانه‌ها و جامعه داشته‌اند، افزایش دهد. او درباره این اتفاق گفته است: ” قهرمانان در سراسر جهان با برجسته کردن نابرابری‌ها، مرزها، برخورد با موضوعات تابو، بررسی مسائل دشوار اجتماعی و هنجارهای چالش‌برانگیز، از طریق کار عکاسی خود، برای تغییر درک از زنان استفاده می‌کنند. جنبش در حال پیشرفت ما باعث افزایش درک عمومی از کار قهرمانان خواهد شد و به شنیدن صداهای قهرمانانه برای ایجاد تغییرات مثبت و پرورش استعدادهای جدید برای برجسته کردن قهرمانان فردا کمک می‌کند.”

مسئولین این رویداد اعتقاد دارند زنان در عکاسی و هنرهای تجسمی کمتر دیده می‌شوند، اما صد قهرمان به وجود آمده است تا این روند را تغییر دهد. این پلتفرم مخاطبان را به کشف مشارکت زنان الهام‌بخش، پیشگام و قابل توجه در عکاسی تشویق می‌کند و عدم تعادل جنسیتی در هنر را به چالش می‌کشد. فهرست صد قهرمان هر سال با سرسختی و اشتیاق، عکاسانی را معرفی می‌کند که در نحوه دیدن و روایت جهان خود نوآوری کرده‌اند.

Views: 75

منبع
هنر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا