اخباراخبار هنرهای تجسمی

کتاب آثار منتخبان عکس تلفن همراه سومین جشنواره عکس هشت رونمایی شد

کتاب آثار منتخبان عکس تلفن همراه سومین جشنواره عکس هشت رونمایی شد لینک : https://asarartmagazine.ir/?p=25058 👇 سایت : AsarArtMagazine.ir اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtMagazine تلگرام :  t.me/AsarArtMagazine 👆
کتاب آثار منتخبان عکس تلفن همراه سومین جشنواره عکس هشت

کتاب آثار منتخبان عکس تلفن همراه سومین جشنواره عکس هشت رونمایی شد | به گزارش مجله اثرهنری مراسم رونمایی از کتاب آتار منتخب سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با حضور مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نماینده هیئت داوارن و دبیر جشنواره در مشهد برگزار شد.

مراسم رونمایی از کتاب آثارمنتخب سومین دوره عکس «هشت» که توسط سهیل حسینی طراحی وشامل ۸۶ قطعه عکس در قطع خشتی در ۱۰۴ صفحه گلاسه به زیور طبع آراسته شده، برپا شد.

در این مراسم رونمایی از کتاب آتار منتخب سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» ، نخست محمود رضا برازش؛ مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، ضمن قدردانی ازعوامل برگزاری سومین دوره عکس «هشت» به استمرار و ادامه این جشنواره تاکید و اظهار کرد: محور جشنواره های امام رضاعلیه السلام به طور معمول باید زیارت باشد اما می توانیم به صورت هنرمندانه موضوعات دیگر برگرفته ازاحادیث رضوی که در زندگی مردم نقش ایفا می کند را نیز مورد توجه قرار دهیم. 

وی افزود: امروز جایگاه فضائل اخلاقی در جامعه ما بسیار کم رنگ شده ؛ البته تمامی این فضائل اخلاقی به احادیث ما ارتباط دارند پس می توان از فضائل اخلاقی در موضوعاتمان استفاده کنیم چراکه در فضای مجازی نیز این کارها به خوبی دیده می شوند.

 برازش بیان کرد :برای ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ اهل بیت علیه السلام ، زیارت یک روکش است و عمق ارتباط با اهل بیت علیه السلام بسیار وسیع تر است.

سپس مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: یک گروه حرفه ای این جشنواره را برگزار می کنند و خوشبختانه جشنواره عکس «هشت» یکی از جشنواره های موفق و ماندگار بخش خصوصی هست.

هادی مظفری افزود: از ویژگی های این دوره عکس «هشت» پرداختن به موضوع شادی در سخت ترین روزهای کم رنگ شدن امید در زندگی مردم به دلیل شیوع کرونا بوده ، هر چند شاید برگزیدن عنوان «شادی» برای نخستین بار مورد تامل برخی سازمان ها که بنا بود در برگزاری این رویداد مشارکت داشته باشند قرار گرفت، اما در شرایط کنونی و سخت ترین روزهای وجود امید در زندگی مردم، پرداختن به شادی و نمودهای شادی و نشاط در حرم مطهر رضوی و سایر بقاع متبرکه از هوشمندی و دقت مدیران این رویداد بود که به این مقوله ورود کردند.

در ادامه نماینده هیئت داوران سومین دوره جشنواره عکس هشت در این مراسم گفت: طی سه دوره اخیر تلاش شده برگزاری جشنواره عکس هشت شکلی جدید به خود گیرد و تغییراتی را در آن اعمال شده تا از تازگی و پویایی خود نیافتد.

کیارنگ علایی بیان کرد: کتاب هایی که در پایان جشنواره از آثار آن تهیه می شود نقش بسیار مهمی دارد و میزان مراجعاتی که بعدا از این کتاب ها به منظور استفاده در پژوهش ها انجام می شود، نقطه عطف تاثیرگذاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: تعداد آثار و نام عکاسانی که در جشنواره شرکت کردند، نشان دهنده اهمیت و کیفیت این جشنواره است. علاوه بر این کسب مقبولیت در این جشنواره بسیار سخت است و همین موضوع کیفیت آن را بالا می برد.

علایی خاطرنشان کرد: بداعت های زیادی در این جشنواره وجود دارد؛ مثلا مقدمه هایی که در کتاب نوشته شده در گذر زمان پایدار می ماند و در آینده می توان با مراجعه به ان نگاه برگزار کنندگان جشنواره را درک کرد.

وجیه اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عکس «هشت» در پایان این مراسم ضمن ارایه گزارشی مختصراز روند سومین دوره این جشنواره و از اعلام آمادگی بنیادبین المللی امام رضاعلیه السلام در همراهی و حمایت از چهارمین دوره عکس هشت ابراز خرسندی کرد و نوید انتشار فراخوان چهارمین دوره عکس هشت را در روزهای آتی داد. 

گفتنی است، سومین دوره جشنواره عکس «هشت» در ۳ بخش «جلوه‌های نشاط و شادی در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی»، «جلوه‌های شادی در حرم رضوی و سایر بقاع متبرکه» و «همدلی اجتماعی» با حمایت بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مجموعه نقش رویای بهشت در سال ۹۹ در گستره ملی به اجرا در آمد.

شایان ذکر است، در این دوره از جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» ۴۹۱۰ عکس از ۶۲۸ عکاس به دبیرخانه ارسال و داوری آثار توسط مسعود زنده‌روح کرمانی، کیارنگ علایی و محمود مروتی انجام شد.

Views: 2

منبع
اداره کل هنرهای تجسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا