اخباراخبار هنرهای تجسمی

هنرمند ایرانی در آرت فریز نیویورک

هنرمند ایرانی در آرت فریز نیویورک  |  مجله اثرهنری، بخش هنری، خبری و تحلیلی مجموعه اثرهنری | مجله اثر هنری ـ «اثرگذارتر باشید»

هنرمند ایرانی در آرت فریز نیویورک | گالری دستان آثاری از هما دلورای، هنرمند ایرانی را در Frieze New York نمایش می‌دهد.

به گزارش مجله اثرهنری به نقل از هنرآنلاین آرت فریز نیویورک ۱۸ تا ۲۲ می‌۲۰۲۲ برپاست. آرت فر فریز یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های هنر معاصر در جهان است که سال ۲۰۰۳ در لندن آغاز به کار کرد و از سال ۲۰۱۲ در نیویورک نیز برگزار می‌شود.

سال ۲۰۲۲ در نمایشگاه هنر پیشرو نیویورک بیش از ۶۵ گالری برجسته جهان حضور دارند و علاوه بر نمایش آثار هنرمندان، برنامه گفتگو و پروژه‌های ویژه برای حمایت از گالری‌ها و هنرمندان در این رویداد اجرا می‌شود.

بخشی از این رویداد Frame نام دارد و گالری‌های جوان در این بخش نمایش‌های انفرادی از هنرمندان معاصر را ارائه می‌کنند. علاوه بر این، نسخه اختصاصی اتاق تماشای Frieze همزمان با نمایشگاه اجرا می‌شود و گالری‌های بین‌المللی و مخاطبان را از سراسر جهان به هم متصل می‌کند. اتاق مشاهده فریز نیویورک (Frieze Viewing Room) به عنوان یک طرح دیجیتال جدید، از دوران کرونا با هدف کشف و جمع‌آوری هنر از گالری‌های برتر جهان، در فریز نیویورک راه‌اندازی شد و فرصتی را فراهم کرد تا گالری‌هایی از سراسر جهان آثار هنرمندان شناخته شده و نوظهور را در فضای یک گالری مجازی به نمایش بگذارند.

امسال از ایران نیز گالری دستان با نمایش انفرادی از آثار هما دلورای در فریز نیویورک حضور دارد. دلورای متولد ۱۳۶۰ است و مدرک کارشناسی رشته ارتباط تصویری را از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران دریافت کرده است. دلورای علاوه بر فعالیت در زمینه طراحی گرافیک در گونه‌های مختلف هنری فعالیت می‌کند و نمایشگاه‌های متعددی از آثارش برگزار کرده است.

هنرمند ایرانی در آرت فریز نیویورک | مجله اثرهنری، بخش هنری، خبری و تحلیلی مجموعه اثرهنری | مجله اثر هنری ـ «اثرگذارتر باشید»
هنرمند ایرانی در آرت فریز نیویورک | مجله اثرهنری، بخش هنری، خبری و تحلیلی مجموعه اثرهنری | مجله اثر هنری ـ «اثرگذارتر باشید»

Views: 30

منبع
هنرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا