اخبارنتایج جشنواره‌های هنری

عکاس ایرانی برنده جایزه فلوشیپ آلپاین بریتانیا

عکاس ایرانی برنده جایزه فلوشیپ آلپاین بریتانیا | مجله اثرهنری، بخش هنری، خبری و تحلیلی مجموعه اثرهنری | مجله اثر هنری ـ «اثرگذارتر باشید»

عکاس ایرانی برنده جایزه فلوشیپ آلپاین بریتانیا | آرمین امیریان هنرمند عکاس ایرانی برنده جایزه‌ هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین بریتانیا شد.

به گزارش مجله اثرهنری به نقل از خبرنگار مهر، آرمین امیریان هنرمند عکاس جوان در آخرین حضور جهانی خود، توانست با عکس «قیاس» جایزه هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین بریتانیا را از آن خود کند.

آرمین امیریان متولد سال ۱۳۷۴ و اهل اصفهان است. وی از سال ۱۳۹۳ جوایز متعددی را در عرصه ملی و بین‌المللی کسب کرده که فلوشیپ آلپاین نیز یکی از این افتخارات است.

فلوشیپ آلپاین به صورت سالانه برگزار می‌شود اما به دلیل بیماری کرونا، دوره قبلی آن سال ۲۰۱۹ برگزار شده بود. این رویداد ماه آگوست ۲۰۲۲ مصادف با مرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

عملکرد فلوشیپ به این صورت است که هنرمند و اثرش را در یک سال مورد بررسی قرار می‌دهد و از او برای برگزاری نمایشگاه حمایت می‌کند و به او جایزه‌ای تعلق می‌گیرد.

بنیاد آلپاین که با هدف کشف استعدادهای نوظهور و ایده‌های ناب، از هنرمندان و مؤلفان پیش‌رو در هنر، ادبیات و فلسفه حمایت می‌کند، در جدیدترین دوره‌ی خود از میان دو هزار شرکت‌کننده، آرمین امیریان و اثر وی را به عنوان یکی از دو برنده‌ی اصلی جایزه و هنرمند منتخب سال ۲۰۲۲ بنیاد آلپاین انگلستان معرفی کرد.

این فلوشیپ با همکاری مرکز هانا آرنت آمریکا، در گردهمایی و نشست سالانه‌ای که در تابستان برگزار می‌شود، امسال با موضوع «آزادی» نگاه‌های تازه به این مفهوم، به جهان پیرامون انسان و تأثیر اعمال ما بر چگونگی شکل‌گیری زندگی در عصر حاضر را به چالش خواهد کشید.

بازدیدها: ۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا