اخبار هنرهای تجسمیمعرفی هنرمند

شاهکارهای پابلو پیکاسو در پاریس / عکس

شاهکارهای پابلو پیکاسو در پاریس / عکس | لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=2597 کانال رسمی باشگاه‌های تخصصی اثرهنری(آتلیه اثرهنری) ـ @AsarArtAtelier

شاهکارهای پابلو پیکاسو | به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از هنرآنلاین آثاری از پابلو پیکاسو تحت عنوان “شاهکارهای پیکاسو” در موزه ملی پیکاسو در پاریس به نمایش درمی‌آید. به گزارش هنرآنلاین به نقل از آرت دیلی؛ این نمایشگاه از چهارم سپتامبر آغاز به کار کرده است و تا  ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ برپاخواهد بود.

پیکاسو در ۲۵ اکتبر سال ۱۸۸۱ در مالاگا، یکی از شهرهای کشور اسپانیا، زاده شده است. او فرزند یک نقاش تحصیل کرده به نام خوزه روییس‌بلنکو و ماریاپیکاسو بود که از سال ۱۹۰۱ نام خود را به نام خانوادگی مادرش تغییر داد. پابلو از همان دوران کودکی به نقاشی علاقه پیدا کرد و از ده سالگی نزد پدرش که معلم یک آموزشگاه هنری بود، اصول اولیهٔ نقاشی را فراگرفت و دوستانش را با کشیدن نقاشی بدون بلند کردن قلم یا نگاه کردن به کاغذ سرگرم می‌کرد.

در سال ۱۸۹۵ به همراه خانواده به بارسلونا تغییر مکان دادند و پیکاسو در آن‌جا در آکادمی هنرهای عالی به نام لالُنخا (La Lonja) به تحصیل مشغول شد. در اوایل کار، دیدار او از مکان‌ها و گروه‌های مختلف هنری تا سال ۱۸۹۹ در پیشرفت هنریش بسیار تأثیرگذار بود. وی تحصیلات خود را در فرانسه به پایان رساند. او نزد پدرش که استاد نقاشی بود به آموختن پرتره‌نگاری پرداخت و در سال ۱۹۰۳ مقیم پاریس شد. در سال‌های ۱۹۰۶ و ۱۹۱۰، به اتفاق ژرژ براک مکتب کوبیسم را پایه‌گذاری کرد. ژرژ براک، از نخستین کسانی بود که سنجاق و میخ را با هم توأم کرد و پیکاسو تخته و چیزهای دیگری را هم به آن افزود. پیکاسو در سبک خود شهرت فراوانی به دست آورد و پیروان فراوانی کسب کرد.

آثاری از این نقاش بنام می‌بینید:

بازدیدها: ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا