اخبار هنرهای تجسمیاخبار هنرهای نمایشیاطلاع‌رسانیپژوهشفراخوان حجم و مجسمهفراخوان خوشنویسیفراخوان عکاسیفراخوان گرافیکفراخوان نگارگری

روایت چهل سال هنر انقلاب در یک همایش

فراخوان مسابقه فیلم کوتاه Edinburgh  لینک : https://asarart.ir/Atelier/?p=4671 -----👇 آتلیه اثرهنری (بخش خبری تحلیلی ویژه هنرهای تجسمی مجموعه اثرهنری) سایت : AsarArt.ir/Atelier اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarArtAtelier کانال تلگرام :  @AsarArtAtelier -----👆
روایت چهل سال هنر انقلاب در یک همایش | همایش «چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران» به مدت دو روز در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. 

روایت چهل سال هنر انقلاب در یک همایش | به گزارش آتلیه اثرهنری به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، همایش «چهل چراغ هنر» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به مدت دو روز با ارائه مقالات و سخنرانی‌های علمی برگزار می‌شود. 

این همایش با سخنرانی دبیر علمی این نشست‌ها، محمدعلی رجبی (عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر)، روز دوشنبه (۲۴ دی‌ ماه) ساعت ۱۴ آغاز می‌شود. 

در نشست نخست اولین روز این همایش، محمد رجبی با عنوان «هنر انقلابی، انقلاب هنری»، سید محمد بهشتی در خصوص «چهل سال هنر پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بازگشت به خویش» و هادی ربیعی درباره «تحلیلی بر هنر انقلاب اسلامی بر اساس مبانی حکمی فارابی» به سخنرانی می‌پردازند. 

«مروری بر چهل سال تئاتر ایران؛ دستاوردها، چالش‌ها و چشم‌انداز آینده»، «واکاوی شیوه‌های جذب سرمایه در سینمای پس از انقلاب» و «گفتمان موسیقی ایران در چهل سال اخیر»، نیز عنوان مقالاتی است که در دومین نشست نخستین روز «چهل چراغ هنر»، به ترتیب توسط علی منتظری، حمید دهقانپور و کاوه خورابه، با مدیریت عبدالحسین لاله، عضو هیات علمی فرهنگستان هنر، ارائه می‌شود. 

نخستین نشست علمی دومین روز این همایش که ۲۵ دی‌ ماه برگزار می‌شود نیز به ارائه مقالات «خوشنویسی ایران، از انقلاب تا انقلاب» از حمیدرضا قلیچ‌خانی، «سیر تحول نگارگری در دوران انقلاب اسلامی» از خشایار قاضی‌زاده و «شکوفایی صورت و معنا در نقاشی انقلاب اسلامی ایران» از محمدکاظم حسنوند اختصاص دارد که مدیریت آن را مهدی مکی‌نژاد، عضو هیات علمی فرهنگستان هنر بر عهده دارد.  

مدیر آخرین نشست علمی این همایش نیز حبیب الله صادقی، عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر است که در این نشست مقالاتی چون «چهل سال گرافیک انقلاب اسلامی ایران» توسط محمد خزائی، «سیر تحول عکاسی در ایران؛ ۱۳۹۷-۱۳۵۷» توسط محمد مهدی رحیمیان و «مجسمه سازی در عصر انقلاب اسلامی ایران» توسط طاهر شیخ الحکما ارائه می‌شود. 

همایش «چهل چراغ هنر» با همکاری معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر  و همکاری پژوهشکده هنر، روزهای ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه، از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. 

Views: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا